Požičky od súkromných osôb

Pôžička od súkromnej osoby môže priniesť rýchle peniaze, no treba si dávať pozor.

Ste v situácii, že vám nechcú požičať peniaze v banke alebo v nebankovej spoločnosti kvôli zápisu v registri dlžníkov? Ani v tomto prípade nemusíte vešať hlavu. Pomôcť vám môžu pôžičky od súkromných osôb, alebo ak chcete investorov, ktorí financie poskytujú.

Pôžička od súkromnej osoby

Pôžičky od súkromných osôb sú veľmi flexibilné a poskytuje ich čoraz väčšie množstvo investorov. V niektorých prípadoch poskytnú ľuďom v ťažkostiach podmienky, ktoré sa prispôsobia každej situácii. So stupňujúcim sa konkurenčným prostredím vznikajú logicky oveľa vyrovnanejšie a výhodnejšie podmienky, ktoré sa uchádzajú o priazeň klientov.

Kedy je pôžička od súkromnej osoby vhodná?

Keď zháňate pôžičku, ale nepáči sa vám prísne byroktatické podmienky a požiadavky. Alebo keď hľadáte iné rýchle riešenie a neznášate, keď si musíte požičiavať od priateľov a rodiny. Pôžička od súkromných investorov je tu aj pre ľudí, ktorí v banke nemôžu riadne doložiť svoj príjem alebo nevedia ako sa dostať z registra dlžníkov.

Súkromné osoby sa zameriavajú predovšetkým na vašu schopnosť splácať. Veď možno aj vy patríte medzi tých, ktorí hoci normálne pracujú a zarábajú, tak nemajú ako zdokladovať svoj príjem. Sú aj ľudia vedení v registri, hoci ich finančná situácia je už na tom podstatne lepšie.

Výhody pôžičky od súkromného investora:

 • Pôžička vo výške už od niekoľkých desiatok eur.
 • Rýchle poskytnutie finančných prostriedkov.
 • Pôžička bez dokladovania príjmu.
 • Predčasné splatenie väčšinou zadarmo.
 • Bez nutnosti zakladať si nový účet.
 • Možnosť sa individuálne dohodnúť.

Dôkladne si však prečítajte celý náš článok, keďže s pôžičkou od súkromnej osoby sú spojené aj isté riziká.

Prečítajte si aj: Podvodníci s pôžičkami – ako ich spoznáte?

Kde nájdem tieto rýchle pôžičky?

Na internete sa nachádza veľké množstvo webových stránok, ktoré umožňujú pridávať inzeráty týkajúce sa financií a teda aj pôžičiek. Dokonca sa ponuky na rýchle pôžičky od súkromných osôb objavujú aj v tlačených médiách – teda v novinovej inzercii.

Pôžička od súkromnej osoby predstavuje aj riziko

Podvodníci s pôžičkami

Súkromných osôb, ktoré poskytujú úvery je v súčasnosti veľké množstvo, no nie všetci sú čestní a féroví. Ako teda vybrať toho správneho a nenechať sa oklamať podvodníkom? V prvom rade si vyberte len takého poskytovateľa, u ktorého si môžete reálne overiť spokojných klientov. Neplaťte žiadne poplatky vopred a úverovú zmluvu si nechajte radšej skontrolovať právnikom.

Dávajte si pozor hlavne na malé a ťažko čitateľné písmo. Možno ste si to všimli aj v televíznych reklamách. V najmenšom a zle čitateľnom odstavci sa totiž väčšinou nachádzajú najdôležitejšie informácie. Darmo budete ľutovať neskôr, dôkladne si všetko prezrite ešte pred samotným podpisom.

Ďalšia naša rada znie – splátkový kalendár musí byť rozumný. Z lej finančnej situácie nevykorčuľujete ak budú vaše splátky príliš vysoké. Dohodnite sa so súkromným poskytovateľom tak, aby ste boli dlhodobo schopný splácať v termíne a načas. Vyhnete sa tak aj prípadným poplatkom za omeškanie platby.

Nevýhody pôžičky od súkromných poskytovateľov:

 • vyšší úrok a vyššia hodnota RPMN
 • možné skryté poplatky a penále
 • je ťažké nájsť overeného poskytovateľa
 • časté podvodné praktiky a vysoké riziko podvodu
 • zabezpečenia pôžičky nehnuteľnosťou

Existuje pre vás bezpečnejšia možnosť?

Určite áno. Niektoré nebankové pôžičky sú dostupné aj pre ľudí, ktorí nemajú „oslnivú“ finančnú minulosť. Samozrejme nemôžete čakať, že získate úver v radoch niekoľkých tisíc eur, no ak vám postačí niekoľko stoviek eur, tak odporúčame napríklad overené pôžičky pred výplatou či tzv. mikropôžičky.

Považujte aj nad refinancovaním

Vedeli ste, že v mnohých prípadoch nebudete potrebovať ďalšiu pôžičku? Typickým príkladom je konsolidačný úver, ktorý má za úlohu vyplatiť vaše súčasné nevýhodné úvery a spojiť ich do jedného. Takýmto spôsobom môžete z dlhodobého hľadiska ušetriť aj niekoľko tisíc euro a znížiť si mesačnú splátku.

Na záver už len dodáme, že vám nechceme pôžičky od súkromných osôb vyhovoriť. Musíte však zdokonaliť vašu finančnú gramotnosť, aby ste o ďalší úver nemuseli opäť žiadať o niekoľko mesiacov či rokov. Určite si preto prečítajte aj náš článok o tom, ako vám môže refinancovanie úverov pomôcť.

Momentálne najvýhodnejší úver na refinancovanie:

Technicky zajišťuje Disqus