Mikropôžičky: prehľad a porovnanie

Mikropôžičky sú menšie úvery, ktoré vybavíte rýchlo online a aj cez víkendy.

Dnes tu pre vás máme ďalší zaujímavý článok, tentoraz na tému mikropôžičky. Nazývame ich tiež aj ako mikroúvery alebo fínske pôžičky, keďže ich zvyčajná výška sa pohybuje od 25 – 900 €, pričom maximálna doba splatnosti činí obvykle 30 dní. Hoci sa na prvý pohľad nemusia zdať príliš výhodné, nájdu si skupinu záujemcov. Prečítajte si aké, prečo a komu sa mikropôžičky oplatia.

Čo sú to mikropôžičky a aké sú ich výhody?

1. Možnosť vybavenia online

Hlavný dôvod, prečo majú mikropôžičky toľko priaznivcov, je ľahké podanie žiadosti cez internet. Žiadosť o úver môže odoslať každý, kto je starší ako 18 rokov a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Ak je požadovaná výška pôžičky nízka, nie je potrebný osobný podpis zmluvy a všetko je vybavené veľmi rýchlo. Ľudí na maródke, mamičky na materskej alebo seniori majú predsa len so svojou mobilitou problémy a tieto pôžičky sú tak pre nich zaujímavým riešením.

TIP: Prečítajte si viac o rýchlych online pôžičkách.

2. Flexibilné splácanie

Hoci je maximálna doba splatnosti mikropôžičky obvykle 30 dní, dá sa bežne predĺžiť. Takže svoju pôžičku môžete nakoniec splácať pokojne aj 3 mesiace. Keď naopak viete, že budete môcť vypožičané peniaze vrátiť napríklad už za týždeň, môžete si nastaviť kratšiu dobu splatnosti. Ak by ste čakali, zbytočne by vám nabiehal úrok. Navyše mnoho spoločností umožňuje aj predčasné splatenie.

3. Rýchla pôžička aj cez víkend

O všetky mikropôžičky uvedené nižšie môžete pohodlne požiadať aj v priebehu víkendu. Ak sa teda stane, že vám nečakane dôjdu peniaze, nemusíte čakať až do pondelňajšieho rána, kedy by ste mohli zájsť do banky.

4. Bezúčelové online pôžičky

Mikropôžičky sú takmer vždy bezúčelové a v mnohých prípadoch poskytované aj bez doloženia príjmov. Sú teda vhodné naozaj pre každého, komu chýbajú peniaze na účte. Využiť ich môžu zamestnanci aj podnikatelia, študenti starší ako 18 rokov alebo dôchodcovia. Sú preto označované aj ako pôžičky pre rodičov na MD.

5. Nízka zadĺženosť

Aj malý objem finančných prostriedkov môže byť svojím spôsobom výhodou tejto pôžičky. Požičiate si totiž len toľko, koľko potrebujete a to s presnosťou do posledného eura. Žiadne extra peniaze vám tak nezostanú v peňaženke a vy sa nezadĺžíte viac, než je to v danej chvíli nutné.

Mikropôžičky na Slovensku poskytuje:

mikropozicky_poskytovatelia

Pôžičkomat


Pôžičkomat patrí k najobľúbenejším možnostiam, keď sa jedná o krátkodobé online pôžičky. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Spoločnosť Friendly Financie, ktorá stojí za týmto projektom, je prevereným poskytovateľom tzv. fínskych pôžičiek do výplaty so silným a medzinárodným zázemím.

Mikropôžičky poskytla už bezmála tisícom spokojných klientov. K výhodám Pôžičkomat online pôžičky patrí expresné vybavenie. Veď peniaze môžete mať na účte už do 10 minút. Krátkodobé pôžičky Friendly Financie sú určené nielen pre zamestnancov, ale aj pre ďalšie osoby s pravidelným príjmom, ako sú ženy na MD, seniori alebo SZČO.

TIP: Vedeli ste, že prvú pôžičku od Pôžičkomatu máte bez poplatku a zadarmo?

Ferratum

Ferratum je pôžička bez registra, bez dokladovania príjmov a získate ju bez akéhokoľvek predlžovania ešte v daný deň po odoslaní žiadosti. V prípade schválenia dostanete peniaze prevodom na váš bankový účet alebo poštovou poukážkou na adresu vášho bydliska. Poštová poukážka je určená najmä pre zákazníkov, ktorí žiadajú o mikropôžičku prvýkrát.

Ferratum mikropôžička je koncipovaná ako pomoc pred výplatou a má šancu ju získať takmer každý. Podmienky, ktoré musí žiadateľ splniť nie sú vôbec náročné, a pretože sa jedná o pôžičku bez registra a bez doloženia príjmu, je jej dojednanie veľmi jednoduché. Rýchla pôžička online je schválená v priebehu pár minút, takže žiadateľ takmer okamžite vie, či mu pôžička bude poskytnutá.

Hyperfinancie

Blesková online pôžičky od Hyperfinancie vyniká vysokým percentom schválených žiadostí, keďže nároky na žiadateľa sú snáď najnižšie v porovnaní s 2 vyššie uvedenými spoločnosťami. Nemáte pravidelný mesačný príjem? Nevadí. Aj v tomto prípade môžete mikropôžičku získať na vykrytie zlých časov.

Rovnako sa nemusí kontrolovať ani register dlžníkov, no pri vyššej čiastke (tu sa už ale nebavíme o mikropôžičke) sa však môže toto nariadenie od Národnej banky Slovenska objaviť. Čo však vieme určite, tak nemusíte zháňať ručiteľa alebo ak chcete spoludlžníka a tiež nebudete dokladovať účel využitia.

Blesková pôžička

Bleskové mikropôžičky sú predovšetkým vhodné na riešenie súčasných finančných problémov (zaplatenie účtov za energie, nájom, rodinné nákupy potravín a pod.). Požiadať online môžete už o 100 € pričom maximálne možná čiastka je 7 000 €.

Keďže sa jedná o nižšiu sumu úveru, tak je úplne normálne, že aj doba splatnosti je podstatne nižšia. V drvivej väčšine prípadov zaplatíte jednu jedinú splátku v rozmedzí 1 – 30 dní, pričom za poplatok je samozrejme možné splatnosť niekoľkokrát predĺžiť. Úroková sadzba je rôzna, no v zásade nie je príliš vysoká.

Zobraziť ďalšie rýchle pôžičky

Technicky zajišťuje Disqus