Rýchla online pôžička – ako si ju vybrať správne?

Rýchla pôžičky cez internet vám môže uľahčiť vaše finančné starosti.

Rýchle online pôžičky sú najčastejšie poskytované ľuďom, ktorí nemôžu o úver požiadať v banke. Vlastne môžu, no ich bonita je veľmi nízka a nespĺňajú tak prísne kritéria bánk. V drvivej väčšine prípadov sa síce poskytujú v nižších čiastkach, no zároveň bez ručiteľa a niekedy aj bez dokladovania príjmu. Dokonca, sa poskytujú aj nezamestnaným alebo študentom.

Dnes je na malom slovenskom finančnom trhu mnoho poskytovateľov takýchto pôžičiek. Veď len nebankových inštitúcii je cez 200, čo svedčí o tom, že tu vládne aj veľká konkurencia. Národná banka Slovenska udeľovala tento rok licencie pre nebankovky, no aj tak sú niektoré z nich ochotné získať klienta za každých okolností a tak môžete naraziť aj na isté problémy. Ako si vybrať správne, spoľahlivo a tak, aby ste sa silno nepopálili?

Ako správne zhodnotiť online pôžičky

Reklama na pôžičku v televízii, reklama na úver v rádiu, novinách i cestných reklamných pútačoch. Človek aby sa z toľkých ponúk zbláznil. Je úplne normálne, že si nedokážete vybrať – aj ľudia pohybujúci sa na finančnom trhu pravidelnejšie to majú veru ťažké. My sa vám snažíme pomôcť, čo je vlastne cieľom tohto článku. Ale ako?

Tak v prvom rade prinášame pravidelne recenzie online pôžičiek a porovnania v našom magazíne. V našich prehľadoch a tabuľkách nájdete len overené a dôveryhodné spoločnosti, ktoré rýchle pôžičky ponúkajú. Okrem nášho názoru si vždy môžete dozvedieť parametre, výhody a nevýhody pôžičky. V každej recenzii nájdete aj niekoľko viet týkajúcich sa danej finančnej inštitúcie a jej histórie.

Skutočne to nepodceňte. Človek v tiesni je náchylný na chyby a má nedostatočnú pozornosť kvôli tomu, že chce peniaze získať čím skôr. Poďme sa preto spoločne pozrieť, kde si rýchlo požičať peniaze bezpečne a férovo.

1. Pôžičkomat online pôžička

Online pôžička od nebankovky Pôžičkomat.

Keď sa povie rýchla online pôžička, tak minimálne nás automaticky napadne nebanková spoločnosť Pôžičkomat. Poskytuje totiž pôžičky cez internet, ktoré sú vo výške od 25 do 900 € a to veľmi expresne, bez zbytočných papierovačiek a byrokracie. Jedná sa však o krátkodobý úver, ktorý je poskytovaný na 5 – 31 dní. Je to v podstate akási pôžička pred výplatou na vykrytie nečakaných výdavkov, no zároveň sa dá doba splatnosti niekoľkonásobne predĺžiť za určitý poplatok.

Pre získanie tejto pôžičky nepotrebujete žiadneho ručiteľa a tiež ani potvrdenie o výške vášho príjmu. Je preto vhodná aj pre ľudí, ktorí majú problém svoj príjem poriadne zdokladovať. Podľa dostupných informácii sa nekontroluje ani register dlžníkov, čo zasa uvítajú tí, ktorí kvôli jednej splátke či neuhradenej faktúre dostali negatívny záznam.

Prinášame vám aj detailnú tabuľku, v ktorej nájdete parametre a základné informácie o pôžičke.

Najnovšie prišiel Pôžičkomat s tým, že začal poskytovať prvú pôžičku úplne zadarmo. Síce nie v plnej výške 900 €, ku ktorej sa môžete dostať až po opakovaných žiadostiach, no napríklad 80 € možno získať bez toho, aby ste spoločnosti zaplatili čo i len euro navyše. Na vlastnej koži tak môžete vyskúšať rýchlosť jednania tejto spoločnosti. Pre získanie peňazí zadarmo stačia 2 kroky – vyplniť formulár a telefonicky overiť svoju totožnosť. Nič zložité a peniaze máte na účte väčšinou už do 10 minút od overenia a schválenia žiadosti.

Výhody:

 • Rýchle vybavenie (do 15 minút)
 • Bez ručiteľa
 • Bez potvrdenia o príjme
 • Predĺženie splatnosti
 • Prvá pôžička zadarmo

Nevýhody:

 • Opakované pôžičky sú spoplatnené
 • Noví klient má nízky limit

2. Ferratum online pôžička

Online pôžička Ferratum sa dá ľahko získať aj cez internet.

Nebanková inštitúcia Ferratum pôsobí u nás už niekoľko a taktiež poskytuje prvú pôžičku bez poplatku a zadarmo. Jedná sa o pomerne podobný druh online pôžičky, ktorý sme opísali pri spoločnosti Pôžičkomat. Ferratum vám totiž požičia tiež nižšiu sumu v rozmedzí 25 – 250 € s nastaviteľnou dobou splatnosti 15 – 30 dní. Predĺženie je rovnako možné v prípade, že v deň splatnosti ešte nebudete mať dostatočné množstvo peňazí na kompletnú úhradu.

Podmienky sú takmer totožné – žiaden ručiteľ a žiadne potvrdenie o výške príjmu. Ferratum kontroluje register dlžníkov a tak sú ich pôžičky zamerané len pre ľudí bez záznamu v registri dlžníkov. Taktiež je tu jedna zaujímavá podmienka týkajúca sa veku. Zatiaľ čo klasické bankové a nebankové pôžičky sú dostupné už od veku 18 rokov, tak Ferratum poskytuje pôžičky len pre klientov, ktorí sú starší ako 21 rokov. Táto podmienka jednoznačne platí najmä pre SZČO, teda menších živnostníkov a podnikateľov.

Taktiež si pozrite tabuľku, ktorá vám dá jasnú predstavu o online pôžičke od Ferratum:

Výhody:

 • Rýchle poskytnutie
 • Vybavíte kompletne online
 • Predĺženie splatnosti
 • Prvá pôžička zadarmo

Nevýhody:

 • Ak nemáte ručiteľa, platíte viac
 • Viac peňazí len pri opakovaných žiadostiach

3. Cetelem – rýchla nebanková pôžička

Cetelem online pôžička bez kontroly registra dlžníkov.

Cetelem je v porovnaní s vyššie spomenutými spoločnosťami úplne niekde inde. Aby sme však nekrivdili Pôžičkomatu a Ferratum, tak treba povedať, že Cetelem sa zameriava na odlišné typy rýchlych pôžičiek. Ich hlavnou výhodou však je, že úroková sadzba sa pohybuje už od 9,90 % p.a., čím sa môže smelo porovnávať aj s bankovými inštitúciami.

Online pôžička od Cetelem je poskytovaná vo výške od 2 000 do 25 000 € na obdobie 6 – 120 mesiacov. Vidíte ten rozdiel? Táto nebankovka teda uprednostnila poskytovanie dlhodobých úverov pre ľudí s nižšou bonitou. Tí sa nemusia báť poplatkov za vybavenie a ani ďalších skrytých poplatkov. Pre úspešné schválenie žiadosti síce nepotrebujete ručiteľa, no nezaobídete sa bez doloženia o výške vášho príjmu. Rovnako tak nemôžete mať záznam v registri dlžníkov. Podmienky získania online pôžičky sú skoro na takej úrovni ako v banke, ale pri prijateľnej výške úroku sa niet čomu čudovať.

Výhody:

 • Na nebankovku veľmi nízky úrok
 • Výška pôžičky až 25 000 €
 • Pôžička bez ručiteľa
 • Bez poplatkov za vybavenie
 • Splatnosť až 10 rokov

Nevýhody:

 • Dokladovanie príjmu
 • Vybavenie trvá min. 3 pracovné dni

4. Online pôžička ZUNO banky

Online pôžička od Zuno banky pre každého a bez poplatku za vedenie.

Ďalší poskytovateľ rýchlych pôžičiek je z radov bánk a je ním inovatívna a mladá ZUNO banka. Jej firemná politika sa v podstate točí len okolo online sveta a po mBank je na Slovensku len druhou „internetovou bankou“. ZUNO totižto nemá pobočky v každom väčšom meste, ako sme na to zvyknutí pri iných spoločnostiach. To však neznamená nevýhodu, ale naopak fakt, že všetko vybavíte priamo z domu.

Aj založenie bankového účtu, ktorý je mimochodom pre každého úplne zadarmo, zvládnete priamo z domu. Mať účet v ZUNO banke je hlavnou podmienkou, ktorú musíte splniť, aby ste o pôžičku mohli získať. Požiadať o ZUNO online pôžičku síce môžete aj prostredníctvom formulára na našej stránke, no tiež budete musieť založiť si účet. To by však nemal byť problém, veď keď je to zadarmo, tak prečo to nevyužiť? Mnohé slovenské banky ešte stále drancujú svojich klientov o zbytočné mesačné poplatky.

Ale vráťme sa k rýchlym pôžičkám. ZUNO poskytuje online pôžičky vo výške 500 – 20 000 euro s tým, že splácať možno 1 – 8 rokov. Úroková sadzba je veľmi nízka a pohybuje sa na úrovni od 6,90 % p.a., čím sa naozaj nemôže pochváliť každá banka. Pre úspešné vybavenie pôžičky nepotrebujete ručiteľa, no opäť dokladujete svoj pravidelný mesačný príjem a nahliada sa do registra.

Výhody:

 • Nízky úrok už od 6,90 %
 • Bez poplatkov za poskytnutie
 • Účet pre každého zadarmo
 • Vybavenie kompletne online

Nevýhody:

 • Vyššie nároky na klienta
 • Bez záznamu v registri
 • Občas aj vekové ohraničenie (18 nemusí stačiť)

Rýchle pôžičky sú dobré, ale…

Online pôžičky, ktoré získate do niekoľkých minút, hodín či nanajvýš pár dní sú naozaj skvelé. Môžu pomôcť človeku vykryť neočakávané výdavky, ktoré jednoduchšie už dlhšie nepočkajú. Na druhú stranu sú však často vykúpené o niečo vyšším úrokom. Požičiavať by ste si teda mali naozaj len vo chvíli, kedy je to nevyhnutné. Nevyužívajte rýchle online pôžičky na nákup zbytočných produktov alebo dovoleniek.

Na samotný záver už len dodáme – vzdelávajte sa v oblasti financií. Čítajte články z nášho magazínu a tiež aj z iných dôveryhodných zdrojov informácii.

Technicky zajišťuje Disqus