Bankové pôžičky

Najlepšie online bankové požičky bez ručiteľa

Bankové a nebankové pôžičky

Aktuálne nie je možné požiadať o tuto pôžičku online, vyplnením žiadosti pre Vás nájdeme inú vhodnejšiu pôžičku.

Velká pôžička do 25 000 €

Bankové pôžičky ihneď na účet

Posledná aktualizácia dát: 16. 7. 2024 09:08

mBank pôžička
Výška pôžičky
300 € – 20 000 €
Splatnosť
12 mes. – 84 mes.
Pôžička zadarmo
nie
Poštová banka pôžička
Výška pôžičky
300 € – 30 000 €
Splatnosť
1 rok – 8 rokov
Pôžička zadarmo
nie
Sberbank FÉR pôžička
Výška pôžičky
100 € – 25 000 €
Splatnosť
5 let – 8 let
Pôžička zadarmo
nie
VÚB pôžička
Výška pôžičky
5000 € – 25 000 €
Splatnosť
13 mes. – 9 rokov
Pôžička zadarmo
nie
ZUNO pôžička
Výška pôžičky
500 € – 20 000 €
Splatnosť
12 mes. – 8 rokov
Pôžička zadarmo
nie

Banková pôžička alias spotrebiteľský úver

Bankové pôžičky čiže spotrebiteľské úvery možno zvyčajne vybaviť bez nutnosti uvádzania účelu, a to so splatnosťou od niekoľkých týždňov až po niekoľko rokov. Trh bankových pôžičiek ponúka celý rad úverových produktov: pôžičky na čokoľvek, spotrebiteľské úvery, kreditné karty, hypotéky, konsolidácie úverov a ďalšie. Všeobecne sa dá povedať, že bankové pôžičky sú, na rozdiel od pôžičiek nebankových, lacnejšie a majú nižší úrok i RPMN. Tiež ich môžeme považovať za menej rizikové, keďže banky musia spĺňať prísne normy. Banky sú inštitúcie pod pomerne prísnym dozorom štátu a nemôžu si dovoliť voči svojim klientom akejkoľvek nefér jednanie.

Pôžičky a spotrebiteľské úvery

Spotrebiteľské bankové úvery smú poskytovať samozrejme iba banky a sporiteľne. S bankovým úverom zvyčajne dosiahnete nižšie úrokové sadzby v porovnaní s nebankovou pôžičkou, ale na druhej strane vyššie sadzby v porovnaní s pôžičkami krytými nehnuteľnosťami. Banky ponúkajú aspoň určitú záruku serióznosti a slušného správania v porovnaní s niektorými poskytovateľmi nebankových pôžičiek. To preto, že sa jedná spravidla o nadnárodnú, preverenú spoločnosť s tisíckami klientov. V priebehu schvaľovania žiadosti o úver banka nahliada do registrov dlžníkov a požaduje doloženie výšky príjmov, čím si overuje schopnosť klienta pôžičku splácať. Z tohto dôvodu je schvaľovanie žiadosti o pôžičku pomerne zdĺhavé.

Dostupné bankové pôžičky na čokoľvek

Banka si u každého klienta stanovuje tzv. kreditné skóre. To značí, aké veľké je riziko, že daná osoba nebude schopná pôžičku riadne splácať. Ak sa skóre pohybuje mimo požadovanú hranicu, môže banka vyžadovať ďalšie overovanie, alebo klienta rovno odmietnuť. Banky kreditné skóre určujú najmä na základe skúseností so splácaním úverov a pôžičiek u predchádzajúcich žiadateľov. Vybrať si dnes skutočne nie je jednoduché, no prinášame Vám recenzie bankových produktov akými sú napríklad ZUNO pôžička, Sberbank FÉR pôžička, mBank pôžička alebo pôžička od Poštovej banky.