Krátkodobé pôžičky – prehľad poskytovateľov a porovnanie

Občas sa vyskytnú situácie, ktoré sa nezaobídu bez pôžičky. Drvivá väčšina z nich netrvá rok, dva a ani tri. Z času na čas nás nečakaný výdavok zaskočí a pokazí nám naplánovaný finančný rozpočet. Vtedy je dobré využiť pôžičky s kratšou dobou splatnosti, nech nenesieme bremeno zadlženosti dlhšie, než je potrebné.

Aká je to krátkodobá pôžička?

Krátkodobá pôžička, označovaná tiež aj ako rýchla pôžička pred výplatou, je poskytovaná vo väčšine prípadov nebankovým sektorom. Doba splatnosti je kratšia, zvyčajne iba niekoľko dní až týždňov. Jedná sa o neúčelový spotrebný úver v nižšej hodnote, no na druhú stranu sa dá ľahko vybaviť aj prostredníctvom internetu alebo SMS. Častokrát sa nevyžaduje ani dokladovanie príjmu, ručenie alebo spoludlžník.

Slovenské banky v súčasnosti pôžičky s krátkou dobou splatnosti neposkytujú. Len ak by sme medzi ne zaradili kontokorentný úver, ktorý však nie je typickým predstaviteľom splátkového úveru. Vo svojej podstate je to úver so stanoveným úverovým limitom a vo forme povoleného prečerpania k osobnému účtu klienta. Splácať ho však môžete neurčite dlhú dobu a nemáte žiaden presný dátum splátok.

Krátkodobé online pôžičky

O rýchlych online pôžičkách sme sa už v minulosti bavili. Vo väčšine prípadov sa jedná práve o krátkodobé úvery poskytované vo výške maximálne do 300, niekedy až 1 000 €. Ako noví klient môžete získať nižšie sumy, no postupom času budú pre vás dostupné aj vyššie čiastky. Poďme si predstaviť overených a spoľahlivých poskytovateľov krátkodobých pôžičiek, ktoré vybavíte kompletne online.

1. Ferratum pôžička

Online pôžička Ferratum sa dá ľahko získať aj cez internet.

Ferratum Bank nie je slovenská nebanková spoločnosť, no jej „online pobočku“ môžete využiť aj vy. Je plne licencovaná Národnou bankou Slovenska a ako jedna z prvých začala poskytovať tzv. SMS pôžičky. Dnes poskytuje aj online mikroúvery, ktoré sú veľmi flexibilnou možnosťou pre ľudí, ktorí chcú získať peniaze rýchlo a bez návštevy pobočky. Po vyplnení online formulára sa dozviete výsledok o spracovaní takmer okamžite – najčastejšie formou SMS alebo e-mailom.

Ferratum pôžička ja bez skrytých poplatkov a bez dokladovania výšky príjmu. Využiť pôžičku môžete bezúčelovo od 30 do 350 €, pričom dobu splatnosti si nastavíte od 7 do 30 dní. Pôžička sa tak oplatí najmä v situácii, kedy potrebujete peniaze pred výplatou alebo v nečakanej finančnej kríze. Samozrejme, doba splatnosti sa dá predĺžiť, no tu už musíte rátať s poplatkom za predĺženie.

A podmienky získania? Ferratum pôžičky ich majú veľmi jasné a jednoduché. Základom je mať 18 rokov a byť občanom Slovenskej republiky. Mali by ste mať trvalý príjem (dokladovať ho nemusíte) a nemali by ste mať záznam v registri dlžníkov. Register by totiž podľa najnovšej novely zákona, mala každá finančná inštitúcia kontrolovať.

Online Ferratum pôžička do 700 €

Okrem krátkodobej pôžičky poskytuje Ferratum aj väčšiu online pôžičku – tzv. online úver do 24 hodín. Požiadať je možné o 200 – 700 €, pričom peniaze obdržíte po schválení na váš bankový účet. Odtiaľ môžete peniaze vybrať a použiť na nákup čohokoľvek, veď dokladovať spoločnosti nemusíte vôbec nič. Ako nový klient ste obmedzený výškou 350 €, no po včasnom a bezproblémovom splatení môžete požiadať aj viac peňazí. Splatnosť je tu podstatne dlhšia ako pri prvej možnosti, keďže je nastaviteľná na 2 – 12 mesiacov.

Výhody online Ferratum pôžičky
 • rýchle vybavenie kompletne online
 • možnosť predlžiť dobu splatnosti
 • aj pre klientov s nižšou bonitou
 • jasné a jednoduché podmienky
 • pôžička na čokoľvek
Nevýhody Ferratum pôžičky:
 • nutnosť mať ručiteľa (vlastného alebo za poplatok)
 • vyšší poplatok za predĺženie splatnosti

2. Pôžičkomat pôžička

Online pôžička od nebankovky Pôžičkomat.

Krátkodobé pôžičky poskytuje aj nebankovka Pôžičkomat, ktorá sa podobne zameriava výhradne len na online pôžičky cez internet. Takmer totožná je aj výška pôžičky, keďže požičať si môžete od 25 € až do výšky 900 €. Noví klienti však môžu získať maximálne 95 €, no je dobré dodať, že úplne zadarmo. Pôžičkomat totiž prináša akciu, počas ktorej je prvá pôžička zadarmo pre každého! Požičiate si 95 € a vrátite 95 € bez toho, aby ste platili akýkoľvek úrok!

Krátka doba splatnosti (5 – 3 dní) sa dá predĺžiť prostredníctvom online konta, ktoré po registrácii získate. Peniaze vám Pôžičkomat odošle už do niekoľkých minút po overení vašej žiadosti. Overenie prebieha formou telefonického rozhovoru a na jeho úspešné vybavenie vám postačí aj občiansky preukaz. Pôžičkomat krátkodobá online pôžička je tak vhodná aj pre ľudí, ktorí majú problém v banke zdokladovať svoj príjem. Využiť ju môžu samozrejme aj mamičky na MD, dôchodcovia, živnostníci či študenti.

Výhody online pôžičky Pôžičkomat:
 • prvá pôžička zadarmo (do 95 €)
 • možnosť predĺžiť dobu splatnosti
 • vybavenie do niekoľkých minút
 • prehľadné konto v spoločnosti
 • pre stálych klientov až 900 €
Nevýhody Pôžičkomat pôžičky:
 • vyšší poplatok za predĺženie
 • maximálne 1 pôžička

3. Blesková pôžička

Blesková pôžička

Ďalšou pôžičkou z radu krátkodobých je tzv. Blesková pôžička. V tomto prípade ide o klasický online mikroúver, ktorý má obdobné podmienky i parametre ako obe vyššie vymenované finančné produkty. Výška pôžičky 10 – 200 €, splatnosť 1 – 30 dní a vybavenie cez internet je už akási klasika. K tomu si však pripočítajte, že Blesková pôžička je bez ručiteľa, vhodná aj pre nezamestnaných, rodičov na MD či dôchodcov.

Prečo? Jednoducho preto, že sa nevyžaduje potvrdenie o výške mesačného príjmu. Samozrejme, istý príjem musíte mať, veď  predsa úver musíte z niečoho vyplatiť. Blesková pôžička je riešením pre ľudí, ktorí majú problém s dokladovaním príjmov – napr. pracujú v zahraničí alebo sú len na začiatku svojho podnikania. Na mysli máme živnostníkov, ktorí ešte nemali v minulosti podané daňové priznanie. A čerešnička na záver – peniaze môžu dostať aj ľudia, ktorí majú záznam v registri dlžníkov.

Výhody Bleskovej pôžičky:
 • rýchle vybavenie (do 10 minút)
 • pôžička bez ručiteľa
 • pôžička bez dokladovania príjmu
 • pôžička pre ľudí so záznamom v registri
 • vhodná aj pre nezamestnaných
Nevýhody pôžičky:
 • nižšia suma pôžičky
 • vyššia úroková sadzba

4. Provident pôžička

Provident online pôžička

Na samotný záver článku sme si dovolili zaradiť aj nebankovú spoločnosť Provident a jej online pôžičku. Môžeme ju totiž taktiež označiť za krátkodobú, keďže sa poskytuje na obdobie 60 – 100 týždňov. Na rozdiel od ostatných je však poskytovaná vo vyššej sume. Cez online formulár je možné požiadať až o 2 300 €, pričom minimálna suma pôžičky je stanovená na hodnote 160 €.

Pri Providente je však potrebné rátať s vyššou úrokovou sadzbou. Presné čísla vám bohužiaľ neposkytneme, keďže každá žiadosť je posudzovaná individuálne, no úroková sadzba sa začína už na hranici okolo 25 % p.a. Podmienky sa nelíšia ničím výnimočným, no pripraviť sa musíte na dokladovanie vášho príjmu. Bez doloženia príjmu krátkodobý úver nezískate. Naopak, zabudnúť môžete na zbytočné poplatky, zháňanie ručiteľa alebo register dlžníkov.

Výhody online Provident pôžičky:
 • výška úveru až do 2 300 €
 • splatnosť max. 100 týždňov
 • kvalitný zákaznícky servis
 • rýchle vyplatenie peňazí
Nevýhody pôžičky Provident:
 • je potrebné dokladovať príjem
 • o niečo vyššie nároky na klienta

Overené krátkodobé pôžičky – zhrnutie:
Technicky zajišťuje Disqus