Refinancovanie pôžičiek vám môže pomôcť

Refinancovanie pôžičiek dokáže pomôcť a uľahčiť život človeka.

Zistili ste, že vaša pôžička je pre vás nevýhodná? Potrebujete znížiť výšku mesačnej splátky? Alebo ste dokonca naleteli podvodníkom, ktorým nejde o nič iné ako vás nechať platiť vysoké zmluvné pokuty? Pôžička na refinancovanie vám môže výrazne uľahčiť život. Nie je nič jednoduchšie ako nevýhodný úver refinancovať, teda splatiť inou, výhodnejšou pôžičkou.

Refinancovanie nevýhodných pôžičiek

Refinancovanie pôžičky, prípadne sa používa aj spojenie prefinancovanie pôžičky, je výraz pre veľmi jednoduchý finančný krok – vymeníte nevýhodnú pôžičku/pôžičky za výhodnejšiu.

Refinancovať môžno prakticky všetky typy spotrebiteľských úverov, pričom v poslednom období má stúpajúci trend refinancovanie hypoték na bývanie. Vďaka refinancovaniu môžete ušetriť a získať ďalšie hotovosť. A to aj keď si k nám prevediete len jedinú pôžičku.

3 najčastejšie dôvody refinancovania pôžičiek:

 • Predovšetkým je to vysoký úrok, dosahujúci v niektorých prípadoch aj viac ako 30 % ročne. To samozrejme nie je prípad jednorázovo splatných pôžičiek napr. na 14 dní, ale prípad postupne splácaných úverov so splatnosťou nad 1 rok. Pri takýchto pôžičkách úrok dramaticky navyšuje pravidelnú splátku a tým aj celkovú sumu, ktorú nakoniec za pôžičku zaplatíte.
 • Klient nedokáže odhadnúť dobu splatnosti pôžičky alebo výšku pravidelných mesačných splátok. Čo robiť, ak nastane neočakávaná udalosť, ktorá vám nedovolí splácať tak vysokú mesačnú splátku, akú ste pôvodne predpokladali, že bez problémov zvládnete? Ideálnym riešením je splatiť takúto pôžičku novou pôžičkou s dlhšou dobou splatnosti, a teda s nižšími splátkami.
 • Neseriózne firmy použijú neprimeranú veľkosť písma. Po bližšom preskúmaní doma klient zistí, že aj za 1-dňové omeškanie so splátkou zaplatí vysoký poplatok. Prípadne, že poplatky sú účtované takmer za všetko. A to je prvý znak problému.

Aké pôžičky a úvery môžete refinancovať?

 • hypotekárne úvery
 • úvery zo stavebného sporenia určené na bývanie
 • leasing
 • neúčelové (tzv. americké) hypotéky
 • neúčelové pôžičky (iba formou americkej hypotéky)
 • dokonca aj kreditné karty

Účel pôžičky na refinancovanie možno kombinovať s ďalšími účelmi, napr. s rekonštrukciou nehnuteľnosti. Refinančná pôžička tak poslúž aj ako pôžička na bývanie.

Refinancovanie pôžičiek má tieto výhody:
 • cesta k nižšej úrokovej sadzbe
 • možnosť predĺžiť splatnosť pôžičky
 • možnosť znížiť finančné zaťaženie rodinného rozpočtu
 • všetky úvery v 1 a len jedna jediná splátka

Pôžičky na refinancovanie poskytuje:

ZUNO banka – Refinancovanie pôžičiek a úverov

ZUNO banka má vo svojej ponuke len 3 typy úverov, no medzi nimi nájdeme aj úver na refinancovanie pôžičiek. Ten má veľmi zaujímavé parametre, najmä čo sa úrokovej sadzby týka. ZUNO totiž vopred avizuje tieto úrokové sadzby:

 • 6,9 % p.a. ak váš starý úver mal úrok do 11,49 % p.a.
 • 9,9 % p.a. ak váš starý úver mal úrok 11,5 % – 16,49 % p.a.
 • 14,9 % p.a. ak váš starý úver mal úrok nad 16,5 % p.a.

Z toho vyplýva, že ak chcete refinancovať úver vo výške 5 000 € s dobou splatnosti 5 rokov a s úrokom 11 % ročne, tak v ZUNO banke vám znížia starý 11 % vysoký úrok na 6,9 % ročne.

S nižším úrokom a s totožnou dĺžkou splácania tak celkovo zaplatíte banke podstatne menej ako u konkurencie. Samozrejme si môžete požičať aj viac, než je výška vašich súčasných úverov. Celkom môžete refinancovať a zlúčiť do jedného úveru až 10 starých nevýhodných pôžičiek.

Podmienky pre získanie úveru

Ak chcete pôžičku na refinancovanie získať, tak musíte mať aspoň 18 rokov, musíte byť zamestnanec, SZČO alebo dôchodca. Ďalej musíte byť bez záznamu v registri dlžníkov Credit Bureau a SOLUS. Ak sa tam bohužiaľ nachádzate, tak si prečítajte najskôr návod ako sa z registra dostať.

Celkom sa dá refinancovať už spomínaných 10 úverov. Je jedno či sa jedná o účelové alebo bezúčelové, dokonca môžete vyrovnať aj kreditné karty a povolené prečerpania. ZUNO banka vám však neschváli refinancovanie hypotéky, úver zo stavebného sporenia, úver založený nehnuteľnosťou alebo leasing.

Ako prebieha refinancovanie pôžičiek v ZUNO banke?

 • Ako prvé vyplníte online žiadosť.
 • Následne vám zatelefonuje kuriér a prinesie zmluvu k účtu (zvyčajne to trvá 3 pracovné dni).
 • Aktivujte si účet a potvrdíte žiadosť v internet bankingu.
 • Už len čakáte, kým vašu žiadosť kompletne schvália.

Cetelem – Splatenie úverov

Niektorí možno ste prekvapení, že sa sem dostala aj nebanková spoločnosť Cetelem. Ak však aspoň trocha sledujete trh s finančnými produktmi na Slovensku, tak viete, že Cetelem je jednou z najférovejších inštitúcii z radu nebankoviek.

Cetelem ponúka Splatenie úverov, ktoré je nemenej zaujímavé ako to v ZUNO banke. Úrok je síce o niečo vyšší a pohybuje sa na úrovni okolo 8,90 % p.a., no treba vziať do úvahy, že v ZUNO banke budete mať dokladovanie o niečo náročnejšie. Ako v každej banke pri vybavovaní úverov.

Parametre Cetelem pôžičky na refinancovanie

Staré úvery môžete refinancovať vo výške od 2 000 € až do celkovej výšky 25 000 €. Ak požiadate napríklad o refinancovanie vo výške 5 000 €, tak môžete získať aj peniaze navyše. To však neodporúčame, keďže cieľom refinancovania by malo byť znížiť náklady, nie ich opätovne navýšiť. Najlepšie však bude, keď si sami vyskúšate cez Cetelem online kalkulačku koľko by ste splácali.

Finančný produkt Splatenie úverov ponúka široké množstvo nastavení. Splátkový kalendár si navyše oproti starému úveru môžete predĺžiť/skrátiť podľa vlastnej potreby. A aby sme nezabudli – Cetelem pôžička je bez poplatkov za vybavenie či vedenie.

Technicky zajišťuje Disqus