Prehľad úverov od spoločnosti Finance4you

Úvery od spoločnosti Finance4you alebo ak chcete Úver4you.

Nebanková spoločnosť Finance4you, často nesprávne nazývaná aj ako Úver4you, má vo svojej ponuke zaujímavé úvery pre podnikateľov i širokú verejnosť. Dnes sa preto pozrieme na úvery od Finance4you podrobnejšie a vysvetlíme, aké sú podmienky získania.

O spoločnosti Finance4you

Ide o slovenskú spoločnosť, ktorá má s poskytovaním pôžičiek a úverov dlhoročné skúsenosti. V septembri 2015 však prišlo k zmene a Finance4you, a.s. sa stala finančným sprostredkovateľom, ktorý ponúka nebankové úvery s licenciou od Národnej banky Slovenska.

Finance4you úvery sú špecifické tým, že musia byť zabezpečené nehnuteľnosťou. Na druhú stranu ju však môžu získať aj ľudia, ktorí majú nižšiu bonitu. V aktuálnej ponuke spoločnosti nájdeme pôžičky pre podnikateľov a aj klasické pôžičky na čokoľvek.

Ako uvádza samotná firma na svojej webovej stránke, tak jej cieľom je predovšetkým obojstranná spokojnosť. Dôraz sa kladie aj na obchodných manažérov, ktorí s klientmi prichádzajú do kontaktu pri vybavovaní úverov. Ich krédom je – rýchlosť, ústretovosť a férovosť.

Finance4you úvery:

1. Úver PLUS

Úver4you alias Finance4you ponúka tzv. Úver PLUS, ktorý je určený širokej verejnosti, teda zamestnancom, živnostníkom, ale aj pre dôchodcov a rodičov na materskej dovolenke. Charakteristikou je ručenie nehnuteľnosťou a tiež aj to, že pôžička je bezúčelová a využitie peňazí nemusíte dokladovať.

Úver PLUS sa teda zaisťuje vytvorením záložného práva k nehnuteľnosti. Parametrami sa nenápadne podobá na nebankové pôžičky bez registra. Veď posúďte sami.

Parametre úveru:
 • Výška úveru 2 000 € – 40 000 €. Závisí však od hodnoty vašej nehnuteľnosti. Najčastejšie sa požičiava do 60 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.
 • Splatnosť je nastaviteľná na 36 – 96 mesiacov. Je len na vás ako dlho budete chcieť splácať.
 • Neplatíte poplatok vopred.
 • Úroková sadzba sa pohybuje už od 10,5 % p.a.
 • Vybavenie trvá v priemere 3 dni. Ak ste postihnutý exekúciou, tak sa to môže natiahnuť.
 • Založiť môžete aj pozemok či chatu.

2. Úver BUSINESS

Busness úver od Finance4you je určený v prvom rade živnostníkom, podnikateľom a obchodným spoločnostiam. S vyššie uvedenou pôžičkou má však spoločné ručenie nehnuteľnosťou.

O úver môžu požiadať cez online formulár aj začínajúci podnikatelia. Svoju činnosť však musia vykonávať aspoň 3 mesiace, čo však nie je príliš dlhá doba. Slovenské banky obvykle vyžadujú aspoň 1 – 2 ročné skúsenosti s podnikaním.

Úvery pre podnikateľov od Finance4You.

Peniaze z úveru BUSINESS je možné využiť na čokoľvek. Môžete teda uhradiť faktúry, DPH, exekúciu, dlh na poistnom a iné pohľadávky týkajúce sa existencie vášho podnikania. Možnosťou môže byť aj investícia do ďalšieho rozvoja vašej firmy.

Podmienky a parametre sú nasledovné:
 • Výška úveru od 1 700 do 40 000 € – v závislosti od hodnoty nehnuteľnosti, ktorú posúdi znalec.
 • Doba splatnosti 1 – 10 rokov.
 • Založiť môžete priestory firmy, byt aj dom v osobnom vlastníctve alebo iné druhy nehnuteľností.
 • Predčasné splatenie úveru je zadarmo.
 • Čerpať úver môžete už do 48 hodín od schválenia žiadosti.
 • Spoločnosti Finance4you neplatíte žiaden poplatok vopred.
 • Po čase môžete úver dokonca navýšiť alebo prefinancovať.

Postup vybavenia úveru v 7. krokoch

Prístup spoločnosti Finance4you je ku každému klientovi veľmi individuálny. Aj preto majú šancu získať úver na čokoľvek ľudia, ktorí sa momentálne nachádzajú v komplikovanej situácii (napríklad exekúcia). Miera byrokracie je podstatne nižšia ako v bankových finančných inštitúciách.

Len pre zaujímavosť – Finance4you už riešila problém, kedy bola na nehnuteľnosť uvalených približne 11 rôznych exekúcii vrátane súkromných veriteľov. Podanie žiadosti o úver a následné vybavenie by vám nemalo zabrať viac ako niekoľko dní ak dodržíte nasledujúce kroky.

 • Odošlite online žiadosť o úver alebo firmu kontaktujte telefonicky.
 • Pracovník firmy vás následne skontaktuje a dohodnete si osobné stretnutie.
 • Nasleduje vyplnenie dokladov a dokumentov a začatie schvaľovania.
 • Ak úver schvália, tak nasleduje príprava a podpísanie zmlúv.
 • Potom je na rade vloženie návrhu na vklad záložného práva na nehnuteľnosť na katastrálny úrad.
 • Do 48 hodín od podania návrhu vyplatenie finančných prostriedkov bezhotovostne priamo na bankový účet.
 • Nasleduje už len pravidelné mesačné splácanie.

Náš názor na Finance4you úvery

A aký je vlastne náš názor na túto nebankovú spoločnosť a jej úvery? Vo všeobecnosti sa dá povedať, že úvery založené nehnuteľnosťou sú pomerne rizikovejšie pre vás ako klienta. Túto možnosť využite naozaj len v prípade, že z nepriaznivej situácie nedokážete vykľučkovať ináč.

Na druhú stranu je však nutné zdôrazniť, že ak sa nachádzate vo vážnych problémoch ako exekúcia a nie je inej cesty späť, tak sa jedná o veľmi rýchlu a účinnú pomoc. Nehazardujte však so svojou nehnuteľnosťou len pre svoje rozmary a sny.

Technicky zajišťuje Disqus